Green | Stowarzyszenie Sportowo-Kulturowe

O nas

Stowarzyszenie Kulturalno Sportowe „Green” zostało założone w marcu 2006 roku przez grupę przyjaciół, dla których jazda na rolkach to coś więcej niż tylko hobby – to styl życia.

Głównym celem powstania projektu jest popularyzacja jazdy na rolkach, która w latach 90 cieszyła się bardzo dużą popularność, a obecnie, ze względu na brak odpowiednich organizacji, miejsc do jazdy oraz osób odpowiedzialnych za promocję rolek jako sportu, nieco zapomnianej. Stowarzyszenie Kulturalno Sportowe „Green” propagować ma aktywne formy spędzania wolnego czasu, poszukiwanie własnych pasji życiowych oraz własnych dróg rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego w różnych środowiskach.

Za główne cele naszego przedsięwzięcia obraliśmy sobie:

  • upowszechnianie kultury fizycznej i sportu,
  • wspieranie i organizowanie życia kulturalnego, sportowego oraz intelektualnego,
  • aktywne uczestnictwo w życiu publicznym,
  • promowanie inicjatyw sportowych ze szczególnym uwzględnieniem jazy na rolkach.

Od momentu powstania zorganizowaliśmy (lub byliśmy współorganizatorami) liczne zawody, pokazy oraz różnego rodzaju imprezy, promujące jazdę na rolkach, o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Wszystkie przedsięwzięcia, w których bierzemy udział cieszą się dużym zainteresowaniem szerokiej grupy osób, do której możemy zaliczyć osoby biorące udział w zawodach, widzów o raz szeroko pojęte media.

Dzięki stałemu kontaktowi oraz współpracy z rożnego rodzaju mediami w Polsce i zagranicą organizowane przez nasz imprezy odwiedzają ludzie z całej Polski, Europy a nawet i świata. Nasze relacje z zorganizowanych przedsięwzięć trafiają do największych serwisów internetowych poświęconym jeździe na rolkach oraz innych środków masowego przekazu takich jak gazety, telewizja czy też radio.

Jako, że większość członków stowarzyszenia od wielu lat aktywnie bierze udział we wszystkich wydarzeniach rolkowych w Polsce i w Europie, doskonale znamy realia towarzyszące temu sportowi zarówno te z lat 90 jak i te obecne co pozwala nam na dokładne dopasowanie planu imprezy do wymagań osób biorąc w nich udział jak i organizatorów (współorganizatorów).

Ponieważ jazdę na rolkach traktujemy jako coś więcej niż tylko hobby, do organizowanych przez nas imprez podchodzimy z wielka pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu nasze projekty przyjmowane są z dużym entuzjazmem, zbierają pozytywne recenzje osób w nich uczestniczących i co najważniejsze przyciągają coraz więcej osób związanych i nie związanych z jazdą na rolkach.

Więcej szczegółowych informacji na temat działalności Stowarzyszenia Kulturalno Sportowego „Green” znajdziecie Państwo w kolejnych działach: oferta, imprezy, partnerzy, kontakt.